• 2018-04-10
  • 195
  • 0
چگونه از تقویت کننده وای فای شیائومی استفاده کنیم؟

چگونه از تقویت کننده وای فای شیائومی استفاده کنیم؟

تقویت کننده وای فای شیائومی یک ابزار ارزان و قدرتمند برای گسترش طیف شبکه وای فای است. اشکال این دستگاه این است که شیائومی آن را تنها با روتر خود سازگار اعلام کرده است و هیچ راهکاری به صورت رسمی برای تقویت روترهای دیگر توسط این شرکت ارائه نشده است. اما این دیوایس امکان تقویت وای فای و کار کردن با هر روتری را دارد، در اینجا نحوه راه اندازی و استفاده از این دستگاه را توضیح می دهیم.

راه اندازی تقویت کننده وای فای شیائومی با روترهای غیر شیائومی

 

۱- دیوایس را به به یک منبع تغذیه متصل کنید. می توانید آن را به پورت USB کامپیوتر، پاوربانک و یا حتی یک شارژر USB وصل کنید. هنگامی که برق متصل می شود، LED روی دستگاه شروع به چشمک زدن به رنگ نارنجی می کند.

۲- اپلیکیشن Mi Home را بر روی گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنید.

برنامه را می توانید با جستجوی MiHome در Play Store و یا با استفاده از این لینک برای گوشی های اندرویدی دریافت کنید.

۳- برنامه را اجرا کرده و چین را به عنوان منطقه اصلی انتخاب کنید. برنامه به زبان چینی باز خواهد شد، اما برای اتصال به تقویت کننده وای فای این راه مطمئن تر است.

۴- اگر پیام  smart devices found 1 را مشاهده کردید بر روی آن کلیک کنید، در غیر این صورت، علامت + را در سمت راست بالای صفحه لمس کنید.

۵- بسته به پیغامی که مشاهده می کنید، عبارت Mi Network Extender6f5c و یا other smart devices6f5c را انتخاب کنید. اگر چیزی نمایش داده نشد با وارد کردن سوزن در محفظه کوچک روی WiFi آمپلیفایر آن را ریستارت کنید.۶- در این مرحله از شما خواسته می شود تا با اکانت Mi خود وارد شوید. اگر این اکانت را ندارید برای خود ایجاد کرده و وارد شوید.

۷- شبکه ای را که می خواهید تقویت کنید، انتخاب کنید و پسوردش را وارد سازید.

۸- صبر کنید تا نرم افزار Mi Home تقویت کننده را برای اتصال و گسترش شبکه WiFi تنظیم کند. چراغ LED روی دستگاه از نارنجی به آبی تغییر رنگ خواهد داد که نشانه موفقیت آمیر بودن اتصال است.اگر نرم افزار در حین راه اندازی پیغام خطا داد و چراغ دستگاه آبی بود، خطا را نادیده بگیرید. دیوایس کار خود را به خوبی انجام می دهد.

SSID شبکه تقویت شده، همان SSID شبکه اصلی است که _plus به آن اضافه شده است. رمز عبور نیز همان پسورد شبکه اصلی خواهد بود. اما می توانید با دنبال کردن مراحل زیر نام و پسورد را تغییر دهید:

تنظیمات اضافه برای تقویت کننده وای فای شیائومی

 

زمانی که دیوایس با موفقیت متصل شود، شما می توانید تنظیمات اضافه مانند تغییر SSID، رمز عبور و یا پنهان کردن شبکه را بر روی دستگاه مدیریت کنید. کافیست Mi WiFi Amplifier را در صفحه اصلی اپلیکیشن MI انتخاب کنید.هم نام سازی شبکه جدید با شبکه اصلی

گزینه ۱ را با جابجا کردن دکمه ای که در مقابلش هست، فعال کنید. (همانطور که در تصویر نشان داده شده است.)

این کار باعث می شود که تقویت کننده از همان SSID و کلمه عبور شبکه اصلی استفاده کند. هرجا که شبکه اصلی در دسترس نیست، شبکه تقویت شده را مشاهده خواهید کرد.

تغییر SSID، پسورد و یا پنهان سازی شبکه

گزینه ۲ را لمس کنید، وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد.فیلد اول SSID است.

فیلد دوم مربوط به پسورد است.

روشن کردن گزینه سوم SSID را پنهان می سازد؛ بنابراین برای اتصال لازم است نام شبکه را به صورت دستی در دیوایسی که میخواهید متصل کنید، اضافه نمایید.

بررسی کاربران متصل به تقویت کنندهلمس گزینه ۳ در تصویر اول لیستی از دستگاه هایی که در حال حاضر به شبکه متصل هستند، نمایش می دهد. شما می توانید مک آدرس و آدرس IP مربوطه را مشاهده کنید. با این حال، امکان بستن و یا محدود کردن سرعت وجود ندارد.


تقویت کننده وای فای شیائومی

تگ ها :

ارسال نظر